Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Ostatní soutěže

Horní Poříčí 17.5.2009

V neděli 17.5.2009 jsme se zúčastnili další zahajovací soutěže, tentokrát VC Blanenska. jak se nám v Horním Poříčí líbilo a jak z našeho pohledu soutěž probíhala najdete uvnitř článku.
Naše druhá soutěž v letošní sezoně se měla odehrávat na blanensku v rámci zahájení VC BLanenska. Do Horního Poříčí jsme se pro jistotu nahlásili předem a díky tomu jsme byli přihlášeni na nezvyklé druhé startovní pozici. Ale, nebojíme se vlka nic tak jsme pěkně v devět vyrazili. Tedy , chtěli vyrazit.  Jako obvykle se nám to nepodařilo a tak jsem do auta naskakoval v 9:30 v Prostějově. Na náčelníkovu žádost jsem bral nějaké to tekuté osvěžení. Hodilo se :). Cestou jsme ještě volali plumlovákům aby byli té dobroty a zaplatili za nás startovné protože bylo jasné že nestíháme na čas. Soutěže v Horním Poříčí se zúčastnilo 48 týmů mužů a 14 týmů žen. Návštěva tedy krásná.

Po příjezdu jsme v rychlosti absolovali nástup a zběžně okoukli konkurenci. Bylo jí hodně od Plumlova, přes Petrovice, Stražisko Černovice atd. Prostě VC Blanenska má svoje nepřehlédnutelné kvality. Dobré závody a velmi dobré týmy.
Díky tomu že jsme přijeli později než jsme chtěli jsme v poklusu chystali hadice, převlékli se do závodního a nakonec natočili mašinu. Deja-vu, stejně jako minulý týden nenaskočila... Pokud vezmeme v potaz že jsme za pět minut měli jít na základnu docela veselá situace. Mašinu se nám povedlo natočit minutu před odchodem na plato a byl jsem správně ve stresu. Ale stres je prý zdravý (nebo co )

Na náš útok jsme si věřili, nejen díky povedenému treninku ale i proto že jsme na rozdělovači měli posilu v podobě Jirky Šupa z Plumlova. Aby nebylo stresu dost tak jsme si přípravu opravdu vychutnali do poslední chvilky. Na start jsme se dostavili celých 15 vteřin před uplynutím limitu . No a pak už to šlo ráz na ráz. Mira trošku zapíchl koš v kádi, ale naštěstí to nevadilo v pohodě jsme nabrali v 8,8 vteřině dali vodu ta se prohnala přes moje béčka, Jirkův rozdělovač opustila v čase 13,2  a naši proudaři si trošku prostříkali. Výstřik byl 16,88. I tak z toho byl dobrý čas 18,63 (LP 18,36) a díky tomu jsme stejně jako v Drnovicích brali celkově páté místo. Video tady. Radost byla velká, hlavně nad první osmnáctkou v sezoně a nad tím že se jakštakš zadařilo. Naši radost nejvíce pocítily dámy u prodeje panáčků kde jsme byli viděni velmi často, ne-li furt .

Z týmu které měly na vítězství byly nakonec nejlepší Černovice, které dokonce překonaly rekord trati. Plumlovu se nedařilo, po zaváhání na stroji z toho nakonec bylo až 17. místo s časem 20,19. No i mistr tesař se utne, jak zaznělo z úst komentátora na účet Richarda. Z prostějovských týmů na tom bylo nejlépe Stražisko (obhájce celkového vítězství z loňska) které skončilo 9, "B" tým Stražiska 11, Bílovice 16. místo a už zmiňovaný Plumlov 17. místo. Smůlu měli kluci z Lipové kteří měli čas v hodnotě 19,42 nicméně kvůli nenasazenému koši nakonec NP a neklasifikováni. Co se dá dělat, jinak to nebylo až tak zlé. Velmi oceňuji Bartův skok plavmý. Video zde, skok na konci, jako další pro ocenění jsou všichni rozhodčí. Startér nepřipustil nějaké ulívky a vůbec bylo rozhodování přísné ale korektní a nezaregistroval jsem jediný problém.

U jídla jsme byli jen chvilku (přece jen ty panáky byli zajímavější) ale měl jsem jeden hamburger který mi chtunal hodně. Pak si ho dal ještě Karel ale prý byl studený tak že skore občerstvení bereme jako vyhovující s možností zlepšení .

Jako vždy na blanensku bezchybná organizace, skvělé týmy, skvělé prostředí a pěkné útoky. Věřím, že na zahajovacím závodě HE to bude vypadat minimálně stejně. I když 48 týmů asi nebude
Žádné komentáře