Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Ostatní soutěže

Extraliga ČR v Plumlově

Pauzy v Hanácké extralize využilo mnoho týmů k tomu aby si „čuchlo“ k extralize ČR, která měla na pořadu dva závody v blízkém okolí a to v Plumlově a Žernovníku. My jsme si tuto možnost nenechali ujít a do Plumlova vyrazili také. Navíc jsme ještě ten den stihli závod v Kelčicích, holt sousedské vztahy se musí utužovat.

Do Plumlova jsme přijeli zhruba půl hodiny před začátkem, zkukli trať a tartanový náběh a pomalu si chystali věci. Na start jsme totiž šli tradičně jako pátí a na takových závodech se lidi moc necourají. Nástup, hymna i průvodní slovo proběhlo rychle a pak už se mikrofonu chopil známý to blábola (jako moderátor) Mara Tašunka Otruba a celý závod se rozjel na plné pecky. Úvodní útoky byly ještě takové mdlé, nejlepší se dostali těsně pod 18 vteřin. Těžko se tedy dalo soudit jak rychlé nebo pomalé to bude. Lipová která šla před náma doplatila na krátká béčka kdy fatální prostřik znamenal až poslední místo s časem. Škoda mohlo to být lepší.

 

To už jsme se ale na základně chystali my a protože nešlo o body tak jsme byli nějací moc v pohodě (i když odpoledne jsme byli ještě víc v pohodě, ale k tomu se dostanu). Každopádně start proběhl napoprvé, já jsem málem hodil rybičku a stal se tak prvním závodníkem v tretrách který měl problémy ustát tartan. Ale k základně jsem nějak doklopýtal a na dráze klasicky dohnal Tomáše (a to má nové tretry, lemra jedna J) no a teď už jen co proudaři? Pác, Pavel napravo sraženo s mírným prostřikem, Martin naplevo se trošku trápí ale srazil a zrovna v tom okamžiku nám nevydržela spojka na levém céčku a vytrhla se z rozdělovače. Naštěstí nikomu se nic nestalo a sestřeleno bylo (začínáme na to být experti). Výsledný čas 17,73 (PP 17,11) a spokojenost. Pořád si myslím, že se letos té šestnáctky dočkáme (myslím čas, ne nějaký juniorky J) Z dalších útoků stojí za zmínku nový rekord extraligy v opdání týmu Nevcehle kdy oba proudaři srazili zaráz v čase 16,26 a bylo to opravdu moc hezké a útok domácího Plumlova, který i přes velkou nervozitu dokončil v čase 17,03 a bral body za čtvrté místo.

 

Naše skvadra mezitím popíjela u stánku (na levnou krásu) různé vymoženosti moderní civilizace (Kofola, zelená, citrus apod.) a pozorovala probíhající soutěž. Postupně jsme tak oslavili třetí, čtvrté a páté místo (tak jak jsme se posouvali průběžným pořadím). Nakonec jsme skončili 11, ale to jsme se dozvěděli až druhý den.

 

Okolo půl druhé za neustálého deště nás náčelník začal honit do auta abychom vyrazili do Kelčic na pohárovku kde se běží na dvě B. Vzhledem k tomu, že část týmu už začala být notně veselá to byl úkol velmi těžký ne-li nemožný. Tato část týmu když už byla nahnána do auta tak využila situace kdy se jelo pro proudnici zapůjčenou jinému týmu a ještě rupla jednoho panáčka na cestu. 

 

V Kelčicicíh už jen pršelo a pršelo a tak se moc rozepisovat nebudu, díky počasí se mi tam moc nelíbilo a hned po útocích jsem odjel domů. Každopádně jsme vyhráli s časem 16,01 (pokud se dobře pamatuju) a hezky si zazpívali při přípravě.

 

Tento týden bude ve znamení příprav na další závod Hanácké extraligy a také na další večerní párty v Dětkovicích, už jsem zvědav jak to skončí tentokrát.

 

Mějte se fajn a ve Vícově nazdar!

Žádné komentáře