Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Hanácká extraliga

Stražisko 2009

Hanácká extraliga se pomalu ale jistě propracovává ke svému konci, ale do úplného konce ještě zbývá rozdělit pěkná porce bodů a situace se dramatizuje snad v celé první desítce. Máme se tedy ještě na co těšit a vypadá to, že definitivní rozhodnutí padne až na závodě v Toveři. Co se ale dělo ve Stražisku?

Dělo se toho hodně. Pátek byl takový škaredý den, pršelo, holky místo sukní nosily zimní bundy (a to fakt není ono) a vůbec bylo počasí že by člověk ani psa nevyhnal (ještě tak Bořka možná). Můj pátek byl ještě o kousek veselejší protože jsem si udělal hezký večer se záchodem a tak jsme si rozuměli že jsem skoro ani nespal. S vidinou toho jak to zkazím jsem tedy před obědem naložil Simču, Karla, Terku a Tomáše a za slunečného počasí jsme pádili směrem ke koupališti na Stražisku kde se už tradičně závody konají.

 

Místní trať je velmi záludná a díky finálnímu převýšení k terčům dostávají zabrat hlavně proudaři a to hlavně ti kterým je bližší levý terč. Náběh na základnu je po trávě, samotná základna a káď je na betonových blocích a na konci čekaly poctivé terče z domácí dílny.

Na pokoření kopečku se do Stražiska sjelo celkem 25 týmů mužů a 6 týmů žen. Díky tomu, že Stražisko běhá i blanenskou VC tak byly k vidění týmy jako Žernovník a Horní Poříčí z domácí špičky dorazil Plumlov a samozřejmě i celé osazenstvo Hanácké Extraligy (chyběly snad jen Střelice). Krátce před jednou hodinou odpolední proběhl nástup a chvíli poté i první závodní útok.

 

U mužů nasadil laťku hned první útok domácího Stražiska „A“ když bylo sraženo v čase 19,07. Tento čas záhy vyrovnaly Čelechovice a hned po Čelechovicích šel na start náš tým Dětkovic. Základna precizně nachystaná, Pavlík nám přípravu zpříjemňoval průpovídkami typu „to nedám“, „to se nedá“ a podobně. Jak vidno je to muž ocelových nervů J. První start byl ulitý (a ulil jsem já s Tomášem), druhý už se povedl, jenže Martin na levém proudu seknul spoje a vybíhal až hooooodně za náma a tak výsledný čas 20,80 byl hrubě za očekáváním a Břevenec měl otevřenou cestu k prvnímu místu. Mezi tím jsme viědli povedené i méně povedené útoky viděli jsme i další 18-ku Nové Dědiny, která ovšem byla diskvalifikována za nespojení savic. Půjčený strojník ze Stražiska bohužel nedal spoj na stroj a bylo vymalováno. Šákul potom říkal že to bylo tím jak mu spadla velká šiška na hlavu když závody chystali ale i tak škoda. V okamžiku kdy se na základně začal chystat Plumlov došlo nám že Břevenec si nachystal velké eso. Rohlík totiž šel v dresu Břevenece a z toho se dalo tušit kdo poběží proudy za našeho velkého konkurenta.

Myšák s Rohlíkem jsou prostě dobří a na proud by je chtěl asi každý – krom Mostkovic J. Plumlov si slušným útokem zajistil první místo (18,37) ale my spíš čekali co Břevenec. Shodou okolností jsem se ke komentování zrovna dostal já (Šákul běžel za B tým), ale byl jsem hodný a moc to nerozebíral. Nakonec Břevenec díky krátkému béčku nepustil proudaře k čáře a tak po velkém prostřiku to bylo až 10 místo a nám spadl balvan ze srdce. Hlavně Martinovi ten byl chudák hodně smutný, ale po útoku Břevence se mu na tvář vrátil úsměv. Nebo za to mohla Naďa? J Jako poslední do pořadí promluvil tým Choliny který s časem 19,02 bral druhé místo. Na děleném třetím místě skončilo Stražisko a Čelechovice.

 

Tak jako v mužích je situace před koncem poměrně vyrovnaná byla dramatická i kategorie žen, hlavně pokud se splní drby které byly ke slyšení a to že Otaslavice nepojedou na noční do Dolan. No uvidíme. Každopádně v kategorii žen vyhrály Otaslavice, druhý Krumsín a třetí domácí Stražisko. Naše holky po velkém prostřiku na pravém terči skončily až páté, ale díky zaváhání Lipové už mají celkové třetí místo téměř jisté.

 

Organizace závodů byla jako vždy velmi dobrá, poctivě hlídané ulité starty, přísný a spravedlivý rozhodčí. Všichni byli překvapeni i návštěvou Red Bull týmu kdy dvě sličné slečny hasičům rozdávali občerstvení v bodově tohoto létajícího nápoje.

K jídlu toho moc neřeknu protože jsem ho neměl, alevzhledem k tomu že někteří šli i víckrát a měli mastnou hubu asi tedy bylo dobré J

 

Po závodech se některé týmy přesunuly do Smržic kde bylo plánované soustředění a takový sranda mač v požárním útočení ale to už v jiném článku.

 

Další závod nás čeká v noci v Dolanech, takže teplé spodní prádlo, nějaké to zahřívadlo a hlavně ledničku J

Žádné komentáře