Hanácká extraliga

Reportáž z Plinkoutu

Tak už máme půlku za sebou, kdo by to řekl.V sobotu 9.8. se sešlo 24 chlapských týmů a 8 ženských týmů v Plinkoutu. Plinkout je malebná vesnička pár kilometrů za Uničovem na níž už se pomalu tyčí nějaké hory (asi Krkonoše nebo co). Loni jsme zde zažili velmi povedený závod a jak to vypadalo letos? No jen čtěte dál.

Za slunečného počasí jsme se sešli před hasičkou v Dětkovicích a hned na první pohled bylo vidět že je něco špatně. Karel nebyl schopný stát rovně, já jsem po prohýřené noci usínal i ve stoje a Pavlík koukal nějak zešikma , náš ženský tým na tom byl poněkud lépe tamkoukala zešikma jen Verča a ta tak čučí furt   . Každopádně se nám nějak povedlo naložit věci, lidi a Karla do auta a vyrazili směr Smržice kde nás čekal poslední člen našeho týmu (Tomáš – a čučel taky hodně divně ). Jsme prostě tým k pohledání.

Do Plinkoutu jsme dorazili mezi prvními a tak zabrali strategické místo co nejdál od trati a šli na průzkum. Trošku mně překvapilo že terče a časomíra jsou ty samé co v Loučanech =  ne zrovna nejtvrdší, každopádně trať byla připravena skvěle a bylo vidět že je velmi záludná. Klopená zatáčka na trati je k vidění už jen ve Stražisku. Náběh na základnu byl asfaltový a tretry na něm držely jako přibité. Takže vše OK. Zázemí závodu už na tom bylo trošku hůř. Občerstvení z údírny sice výborné ale asi v polovině soutěže už většina obsluhy mluvila maďarsky a dalo problém se domluvit. Bart jako správný extremista si dokonce pochutnal na dobře připraveném syrovém steaku . Největší zklamání ale bylo alko a nealko. Alko bylo jako vystřižené z 80 let, stejné flaše, stejná chuť a nealko? Kofola došla asi dvě hoďky po zahájení a to žluté „cosi“ chutnalo po plastu. Ještě že byla vedle hospoda kde byla originál kofola a nemuseli jsme tedy pít ani alkohol ani žádné kofotiny. Každopádně do přípravy závodů se zapojili všichni kdo měl ruce a nohy.

Ale to už se šlo pomalu na základnu. Jak je našim zvykem šli jsme hodně zkraje. Na startu nás roztleskali okolostojící hasiči a hasičky, mně ukázkově rozhodil fanoušek který tleskal výrazně rychleji a stál za mnou J, k základně v pohodě, mrknu na Karla má spojeno, ale zapomněl se nám na základně Pavlík, no nic snad to roztáhne. Roztáhnul a sestřeleno finálně bylo v čase 18,35. Po tomto výkonu  jsme si prorokovali tak cca 8-9 místo a do smíchu nám moc nebylo. Postupem času se naše nálada zlepšovala až jsme nakonec jakštakš spokojení skončili na bramborové pozici. Třetí byl Benkov s časem 18,26. druhé Stražisko 18,02 a jednoznačně dnes vyhrál Břevenec velmi pěkným útokem v čase 17,53. Břevenec se na nás začíná nějak tlačit, takže v Krumsíně holt buď my musíme zabrat nebo Břevenec to pořádně zdojit. Nebo oboje .

V ženské kategorii se nejlépe dařilo dcérečkám z Krumsína, druhé byly Metle, třetí Nová Hradečná a po vzoru chlapů byly čtvrté naše dcérenky.

Kategorie žen byla poznamenána nespokojeností s časomírou hlavně ze strany týmu Lipové. Nebudu rozebírat jak moc to bylo nebo nebylo na místě. Sám vím že když emoce pracují tak se těžko drží na uzdě. Aspoň se neházelo přilbama J.  Časomíra a terče byly vůbec velkou kaňkou na kvalitě těchto závodů. Docela dlouho trvalo odstranění chyby, ale to se může stát. Horší už bylo, že to byly prostě padáčky a někdy stačilo jen trefit desku a terč šel dolů  Můj názor je ten, že terče mají prověřit schopnosti proudařů a ne spadnout strachem když se k nim blíží voda. Fakt je ten, že jsme zažili i horší plácačky a celkové pořadí bylo dost podobné. No nechme si to všichni projít hlavou, můžete se vyjádřit v anketě na stránkách SDH Lipová a uvidíme k čemu dospějeme.

Těším se na všechny v Krumsíně na dalším závodě Hanácké extraligy.