Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Hanácká extraliga

Loučany - otevírací závod HE

Počasí nám zase přálo a závody v Loučanech se odehrály za krásného slunečného počasí. No a pokud k tomu přidáme výborné výkony zúčastněných týmů tak nám nemůže vyjít nic jiného než první závod Hanácké extraligy ročníku 2009.
Po zkušenostech z posledního závodu v Horním Poříčí jsme tentokrát vyrazili brzo (na závodech jsme byli první), opravili mašinu (jela jako pila) a vzali si také svou kouzelnou zelenou ledničku (Karel přinesl všechny své pozdní příchody zaráz proměněné v 40% líh). Také jsme výjimečně nešli pátí ale patnáctí - Plumlov potřeboval odjet dřív takže se s náma vyměnili. Nakonec i to přineslo štěstí.

Do Loučan se na první závod sjelo 23 týmů mužů a 7 týmů žen. Doufám že minimálně taková návštěva bude na většině soutěží, přece jen čím víc tím líp. Mezi největší favority se rozhodně daly počítat týmy z Plumlova, Stražiska a také náš.

Jmenované Stražisko začlo útoky jako první a bylo na co koukat, laťka byla nastavena velmi nízko. Stražisko totiž docílilo času 17,68 a ostatní měli co ukazovat. Hozenou rukavici od Stražiska sebral Plumlov, který šel místo nás na pátém místě, kluci po velmi hezkém útoku srazili v čase 16,54. Tím nastavili nový rekord Hanácké extraligy i když se mi zdálo že Myšák měl sraženo dřív než měl vodu, holt kvalita se pozná .  Z dalších týmů se tomuto času nikdo nepřiblížil a to už jsme se pomalu k základně chystali mi. Jak vidno z fotek stres tentokrát nebyl naším kamarádem a byli jsme docela v pohodě (a to jsme ještě neotevřeli ledničku). Naše pohoda se přenesla i na trať. Náš výsledný čas byl 17,49 a bylo co slavit (druhý den jsem sám sebe proklel do posledního pekla). Z dalších útoků mě příjemně překvapila Nová Dědina, která využila lehkých terčů a srazila za 18,63. Na bedně bylo pořdaí Plumlov, Dětkovice, Stražisko a na prvním závodě favorité potvrdili svoje kvality.

V ženách se nejlepší výkon očekával od Stražiska, kdy to holky potvrdily časem 18,76. My jsme naopak čekali co ukáže naše výrazně omladěné družstvo (kvůli kterému bude muset Pavel ještě pár let běhat :-) ). Náš mladý tým rozběhl svůj pokus skvěle, ale doplatil na přisednutou hadici díky které voda z proudnice nestříákala, ale mlžila. První terč byl sražen v čase 18,71 druhý ovšem až v čase 42,72. Pro ženy tedy poslední místo, ale docela velká naděje do budoucna. Takže se holky snažte!

Před samotným vyhlášením ještě proběhla soutěž na 2B pro vylosované týmy. Díky šťastnému losu mistra Koržu jsme se jí zúčastnili také. Závěr úspěšného dne jsme si ještě zpříjemnili když jsme dodatkovou soutěž vyhráli a domů si odvezli štěňátko z Litovle.

K závěru snad jen nějaké ty výtky (bez nich by to nebylo ono). Vytknout se dají velmi lehké terče, tohle opravdu velmi ovlivňuje celkový pohled na celou ligu a hlavně se dá vytknout startování. Startování bylo opravdu někdy dost zběsilé a ne vždy to bylo vinou týmu. Někdy ulitý start prošel někdy se už raději druhý nepískal, někdy se startovalo s kadencí samopalu vz. 37. namístapřipravtesestart. Takhle asi ne. Jinak ovšem závod hodnotím kladně s možností zlepšení do budoucna.

Tak se držte a v Nivě nazdar.
Žádné komentáře