Hanácká extraliga

Hrátky s větrem v Cholině

Cholinští hasiči poprvé pořádali závod Hanácké extraligy a i když se našly nedostatky přece jen se jednalo o závod kvalitní. Možná jen do budoucna popřemýšlet o prodloužení na 3B. Náš tým by to 100% uvítal :-)
Cestu do Choliny jsme si zpříjemnili ztrátou plachty na mašinu, kteréžto jsme si všimli až v Cholině. Někteří z nás museli za trest jít s vozíkem pěšky až do vzdáleného místa závodu, zbytek vesele odjel hledat. Při hledání plachty se zjistilo, že hasičská avie z 'Celechovic nemá tak úplně v pořádku brzdy, protože kluci nám plachtu krásně přejeli a zastavili 30 metrů za ní. I když je možné, že nám ji jen chtěli přidělat na silnici. Takže díky kluci!

Jak bylo v úvodu naznačeno běželo se na 2B a jako béčkař musím říct že je to o ničom. A jak říkají kluci z Lipové je to prostě trať pro baby :-). Terče jsme už mohli potkat v Loučanech na uvodním závodě, ale teď se dalo čekat těžší srážzení. Přece jen vítr ten den dul velmi silně a pro požární sport značně nevhodně.

poněkud překvapující byla volba komentátora závodu, tím se stala místní paní, která ovšem sportu nerozuměla úplně dokonale a místy bylo komentování jemně zmatené. Poslouchat se to ale dalo. Horší už to bylo se startováním. Startér totiž nedisponoval zvučným hlasem a několikrát se stalo že béčkař na konci věděl o tom že se startuje od rozdělovače, který to věděl od proudařů.

Náš tým se postavil na start netradičně jako čtvrtý a moc štěstí nám tato volba nepřinesla. Nejenom, že jsme startéra neslyšeli, navíc nefungovala ani startovací pistole a tak jsme si na odstartování pěknou chvilku počkali. Na nervozitu neznám nic lepšího. Náš útok nebyl úplně tragický jenže vítr byl proti aspoň trošku dobrému času a Pavlík napravo brutálně prostříkal a my se už modlili aťdopadneme aspoň trošku solidně. Hned po útoku zazněl tip že budeme tak desátí a to se nakonec potvrdilo. Takže nic moc... Náš velký konkurent v Hanácké extralize tým Stražiska ale také nepředvedl ideální útok a zařadil se o příčku před nás. Naopak Plumlov zabral (jako ostatně vždy) a urval druhé místo a 17 bodů. Na bedně je doprovodila domácí Cholina na třetím místě a Břevenec který zvítězil. Jen pro škarohlídy a moralisty, naše písnička na nástupu (máme rádi břevenec - šálalálala) nebyla myšlena jako nesportovní chování, ale jako hec. To jen tak pro úplnost... A navíc je máme rádi! :-)

My jsme mezitím otevřeli minibar a bavili se pozorováním útoků a některých jemně připitých kamarádů (že Véno? :-)) No a vůbec jsme se bavili dobře. Pavlík vlezl do kufru auta které odjíždělo a nechal se svézt k základně kde nakonec rád musel vystoupit, zbytek týmu si při odjezdu hrál na celníky. Ale jinak jsme úplně v pohodě :-)

Celkově tedy hodnotím závod v Cholině jako dobrý s možností výrazného vylepšení. Ať už u startování nebo na komentátorském stanovišti. Na poprvé to ale bylo velmi dobré!

No a to je asi tak všechno, dobrou noc a dobrou chuť. Uvidíme se v Dětřichově.

PS: Budu slavit narozeniny :-)