Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Hanácká extraliga

Hanácká extraliga v Krumsíně.

Hanácká extraliga se zase po roce vrátila do Krumsína, tamní dráha patří mezi ty rchlejší a terče mezi zlatý střed. Ne úplně tvrdé, ale také ne žádné padáčky. V krumsíně toho bylo k vidění hodně. Souboj nervů mezi týmy Dětkovic a Břevence, návrat týmu mužů Krumsína no a v neposlední řadě velmi povedenou soutěž.
Vzhledem k tomu, že jsem se v tomto závodě znovu ujal mikrofonu a moderování závodu nejeli jsme naším MEGA Transitem s nabořeným bokem, ale jel jsem jen se Simčou a cestou naložili Tomáše. Trošku jsem spěchal, a tak cesta Smržice - Krumsín trvala jen as 9 minut. Docela to uteklo :-), na závodišti už nás čekal náčelník s celou rodinou navrátivší se z dovolené a nedlouho poté přijel zbytek týmu s matrošem.  Po nezbytném redbullu a pomazlení se s Kesynkou (jediný pes co umí lítat) si někteří vyšli obhlédnout trať a já si šel štelovat mikrofon a rozžvanit se.

Jak už jsem psal v úvodu, terče v Krumsíně byly tak akorát a v případě nedotažení daly zabrat, naopak v případě dotažení se daly sestřelit přesnou trefou docela jednoduše (:-)). Trať byla dostatečně široká, náběh na základnu na trávě (ať žijí nové hřebíky v tretrách) a základna fungl nová. Leskla se jako moje lysinka na slunku :-). Startu se ujal Pavel "paklyn" Sedláček z Plumlova a hlavním rozhodčím byl znovu pan Ošťádal z místního SDH. K němu bych možná měl menší výtku a to v tom, že si občas odběhl někam pryč a týmy tak musely čekat než dojde a pustí je na přípravu. Jinak ke trati není co vytknout, absolutní spokojenost. Co se týče zázemí celé soutěže, tak jediný problém byl v jídle a pivě, stejky se začaly dělat až po útoku mužů z Krumsína a navíc velmi rychle zmizely a zbyly jen klobásky. Sice je dělal starosta obce což o to, ale na mě je to málo.  No a v pivě to bylo horší. Vím, že si ahsiči nemohli otevřít svůj stánek s občerstvením, ale  možná pro příště by to chtělo dohodnout se s provozovatelem občerstvení ať pivo dá jinam. Fornty byly velmi dlouhé a nehýbaly se. Ještě že jsem měl ten R.U.M. :-)

Do Krumsína přijelo celkem 19 týmů mužů a 6 týmů žen. Zastoupena byla i Extraliga (Plumlov), Blansko (Sychotín a holky ze Žďáru) a Kroměříž (Počenice). Konkurence tedy solidní z pravidelných účastníků tak chyběla jen Toveř a Horní Štěpánov. Soutěž zahájil útok domácího týmu mužů, který letos běžel závod poprvé. A možná i to jen přidalo na chuti všech závodníků a Krumsín nastavil laťku vysoko časem 18,79.

To už ale na základnu šel náš, velmi nervozní tým. Náš náskok na Břevenec se smrsknul už jen na pět bodů a potřebovali jsme zabrat. Všichni jsme poctivě nasadili nové hroty do treter, políbili si svá šťastná vejce a šli na to. Na startu jsem byl nejklidnější asi já (no bodejť by ne, já taky nikdy nic nevyhrál) a Karel, který už se viděl na dovolené. Zbytek byl nervozní jak fena a jak řekl náčelník celou dovolenou jsem myslel na svůj košík. :-) Dobrá věc se ale podařila a i přes prošplich nalevo jsme útok ukončili časem 17,87 (PP 17,38 - nejrychlejší sestřik dne) no a naše nervozita se přenesla na Břevenec. Břevenci nakonec útok nevyšel podle jejich představ a po velkém prostřiku na levém proudu tak bral 7. místo. Vítězství urval lepšící se tým Plinkoutu (17,59) a na bedně nás doprovodila spokojená Lipová "A" (17,92). Extraligový Plumlov i když se posílil naším Pavlíkem (který utekl Myšákovi a rychleji sestřelil) tak trošku zaostal za očekáváním a nakonec se dělil o 4 místo s Nivou (17,97).

 

V ženách šli znovu jako první místní holky a jejich hozenou rukavici časem 19,07 (LP 18,61) nikdo zvednou nedokázal. Druhé byly holky za Žďáru (20,19) a třetí naše holky s velmi pěkně esteticky řešeným časem 21,22. Gratulace do Krumsína, holky se díky zaváhání Otaslavic přiblížily k průběžnému vedení. Jak se po prvních závodech zdálo že Otaslavice suveréně zvítězí tak čtyři závody před koncem Hanácké extraligy to zase začíná být zajímavé. Rozdíl mezi prvním a druhým týmem se totiž smrksknul jen na 2 body. Uvidíme co bude, každopádně nás čeká zajímavé finále.

Vyhodnocení proběhlo v rychlosti kdy bylo ohodnoceno nejlepších 10 týmů mužů a všech šest týmů žen. Zde bych se zastavil u týmu Plumlova. Vím že jste kluci zvyklí vyhrávat, ale vaše neúčast na nástupu a jakýsi bojkot vyhlášení považuju za zvláštní krok a moc ho nechápu.

Každopádně, celou soutěž hodnotím velmi kladně, pořadatelé si vzali k srdci i loňské výtky a až na to jídlo to byl skvělý pohár. Jen tak dál.

Tento týden se žádná Hanácká extraliga nekoná, ale myslím že se nás stejně většina potká v Plumlově na závodě extraligy ČR.

Tož se držte a trenujte. :-)

Poslední komentáře
17.08.2009 22:23:58: Můj pohled je ten, že vyhodnocení je slavnostní ukončení závodu a tým který závodil by se měl zúčast...
17.08.2009 20:10:12: Čau, nevím co je na tom divné že jsme nešli na nástup, nám o žádné body do HE nešlo, tak co? Říkali ...