Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Hanácká extraliga

Hanácká extraliga v Dětřichově

Závod díky kterému jsme se vrátili do čela průběžného pořadí. Závod startovaný fotobuňkou. Závod kde jsem slavil narozeniny. Závod kde byly k vidění kaskadérské kousky ala James Bond. Ale pěkně popořadě.
Jako obvykle jsme vyrazili tak nějak jinak než jsme chtěli. Stává se to pěknou tradicí. Tentokrát jsme se naháněli po všech čertech a dokonce jsme Martina z Novky (který měl jet s náma) nechali v Prostějově. Ale naštěstí vždy je v záloze varianta "B". I když teď to vlastně byla varianta "T" jako Tomáš. Ten jediný mohl situaci zachránit a taky že jo! Protože přisvištěl až jako poslední tak Martina v PV naložil a dohrčel do Dětřichova přesně na čas.

Oproti loňskému roku se nám trať posunula blíž silnici a otočila se nám o 180 stupňů. Klasika náběh ze zámkové (klouzal) a trať k terčům travnatá (a měká). Startovalo se sice na pistol, ale skutečný start byl fotobuňkou. Po několika útocích jsem došel k přesvědčení že tohle není nejlepší možnost. Tato fotobuňka totiž nebrala jako start přerušení paprsku, ale až jeho znovuspojení, díky tomu jsme mohli vidět že závodníci byli u základny v čase 1 vteřina - sož není tak úplně OK :-). Závodu se účastnilo 22 týmů mužů a 8 týmů žen. Je vidět že i u žen začíná být konečně trocha konkurence (a to něběháme v trenclích, že Bárte? :)).

Náš tým šel hned ze začátku, protože Tomáš jak pozdě přijel tak rychle musel odjet bo se mu ve Smržicích pekla kytka od prasete. Díky zranění našeho proudaře Martina jsme si museli vypůjčit levý proud od kluků ze stražického béčka (dostali za to ferneta a v áčku litovali že nás odmítli :-)) Na start jsme šli klasicky velmi uvolnění (většina se uvolnila u značky Dětřichov - dobrý to bylo). I když jsme byli čtvrtí na startu tak už základna klouzala a bylo vidět že bych se uplatnil i jako baleťák. Doklouzal jsem skoro až do kádě. Naštěstí jsme vše stihli roztáhnout a natáhnout, kluci na proudech si dali trochu pauzu na míření a náš výsledný čas byl 17,82. Tipovali jsme že bude stačit tak na první pětku, ale díky tomu že se podobně vedlo i ostatním konkurentům nakonec jsme brali druhý flek. Třetí byl Břevenec (který máme furt rádi) a kdo vyhrál? No trošku, ale jen trošku řpekvapivě Vícov. Vícov prostě ve Střelicích (Dětřichově umí), odměnou jim bylo, kromě putovního poháru, také námi odzpívaná písnička. :-)

No a teď už přijde jen to nudné, naše lendička byla jako vždy v obležení každého kde šel okolo, bylo veselo, zpívalo se, místy tančilo a nakonec i s auta padalo. Ale dobrý, až na pár odřenín je to v pohodě.

úplné finále proběhlo ve Smržicích na hodech kde se všichni nafutrovali Tomášovou kýtou (jedna noha stačí) a všelijakými panáčky. Pavlík dovezl aj starší hasiče, kteří celé hody ovládli a místní někdy ani netušili co se to vlastně děje.

Pro dnešek vše, dobrou noc a dobrou chuť pokud právě obědváte. :-)

PS: asi víte proč tohle že jo? :-)
Žádné komentáře