Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Hanácká extraliga

Finále v Toveři

Závěrečné kolo Hanácké extraligy se odehrálo, jak už je zvykem, v Toveři. Malebné vesničce kousek za Olomoucí. Zároveň zde proběhlo i celkové vyhlášení Hanácké extraligy a celé sezona se ukončila. Jak probíhal závod a samotné vyhlášení se dočtete o kousek níže.

 

Náš tým odjížděl na tento závod s vidinou udržení prvního místa a pátnáctibodový náskok nám tuto situaci značně ulehčoval. Náš matematik Korža spočítal že při vítězství Břevence nám postačí 5 bodů a i proto se naše poslední treninky nesly v duchu udržovacích útoků a souhře stroje s proudaři. Část týmu byla pevně přesvědčena, že vyhrajeme a proto byly objednány trička s odkazem na vítězství v roce 2008 i 2009. Když tyhle trička viděl náčelník tak nám je zakázal nosit dokud nebude jasno. A že to trvalo .

 

Po příjezdu na závodní místo jsme zabrali strategické místo na trati u časomíry, vytahali občerstvení (někteří chtěli, vzhledem k množství, vyvěsit i ceník) a zkoukli trať. Oproti loňsku žádná změna, náběh na asfaltu a zámkové, patník značil přechod na trávu a na konci terče ze Střelic (i když mírně upravené). Loni zde byl vítězný čas někde na hranici lepší osmnáctky a tak nějak se to dalo čekat i letos. Ale člověk míní a Nová Dědina mění .

Náš čas přišel už záhy, protože nápad startovat dle aktuálního pořadí se nesetkal s odezvou jakou měl a tak jsme šli na start pátí. Před náma žádné lepší družstvo nešla a tak pořád byla otázka jak to dát „aby to stačilo“. Nakonec jsme šli na údržbu, ale díky Pavlíkovému dvojnásobnému zaškobrtnutí z toho bylo čas 19,02 (LP 18,00) a začaly pracovat nervičky. Například Karlovi nervičky jsou spojeny se zažívacím systémem a proto spotřeboval roční zásobu toaletního papíru pro celou Toveř. Korža se po zhruba desátém týmu na startu začal tvářit solidně, ale pak začly padat časy lepší. Cholina (i když teda rozdělovač jsem ji dotáhl na místo na zádech) 18,98, Benkov 18,02, Nová Dědina 17,56 a to už se chystal Břevenec. V tom okamžiku jsme sebrali Novku, sebe a něco na pití a šli se chytnout okolo ramen k časomíře. Časomíra se zastavila na čase 18,29 (PP 17,55) a mohlo se začít slavit!! Pohár se podařilo obhájit, zase po roce se Dětkovice staly mistrem Hanácké extraligy a bylo to velké, bujaré a uřvané .

 

Ještě dnes (je úterý) mám problémy s komunikací, včera jsem v podstatě nemluvil ale ševelil. No ale upřímně řečeno stálo to za to! Přece jen celá liga se nevyhrává každý den a člověk si to musí užít.

 

Zatímco v kategorii mužů bylo jasno, v kategorii žen jasno nebylo. Krumsín před posledním závodě vedl o jeden jediný bod a pokud chtěly holky vyhrát nezbývalo nic jiného než porazit Otaslavice. Našim poslední závod vůbec nevyšel, nějak zaprotestoval košík a nechtěl nám pustit vodu. Čas 34,62 je hrubě pod možnostmi našeho týmu. Každopádně naše holky skončily celkově třetí a doufám že příští rok uvidíme útok na mety nejvyšší (a že něco takového zaznělo J). No ale zpět k souboji Krumsína a Otaslavic. Oba týmy šly až na konci startovky, Krumsín poslední. Otaslavice nenechaly nikoho na pochybách a časem 19,16 šly do průběžného vedení. Krumsín už se chystal na základně a na holkách bylo vidět velké odhodlání, které ale přerušila věc hodně nemilá. Kdo jste na závodech Toveři byl tak víte. Krumsínu se nepovedlo nastartovat mašinu a dle počítadla na časomíře holky prošvihly čas na přípravu o cca 5 vteřin než se nakopnutí mašiny podařilo. Rozhodčí nechal Krumsínské holky odběhnout a čas 18,78 nakonec znamenal vítězství v soutěži i celé extralize. Tato událost pak rozjela spoustu emocí a rozhovorů na téma „co s tím?“. Čas zůstal platný a tak si pro druhé místo celkově došly smutné holky z Otaslavic a pro první holky z Krumsína.

 

Vyhodnocení samotné bylo takové nijaké, všechny týmy byly v rychlosti vyhlášeny a troufnu si říct že kdybychom tam každému nezpívali a nepořvávali různá hesla (dle aktuálního stavu každého jedince J) byla by to nuda jště větší. Ale co už hlavně že se nikomu nic nestalo, že Tome? 

 

Letos tedy máme všechno za sebou a příští rok je daleko. Už teď se ale moc těším.

Žádné komentáře