Oficiální stránky SDH Dětkovice

Vítejte na stránkách SDH Dětkovice

Hanácká extraliga

Domácí prokletí aneb HE v Dětkovicích

Tak jsme se dočkali, to čeho jsme se báli a chtěli mít rychle za sebou se v sobotu stalo skutečností. Náš domácí závod. Ano to je ten kde jsme se už šest let nedokázali normálně umístit a ukázat co v nás je. No holt život je sviňa. Dnešní povídání nebude až tak moc o kvalitě závodu (i když možná trochu jo) ale spíš o tom co mu předcházelo a co následovalo. A někdy to byly věci, to vám povím…

Každá příprava na závody začíná tím nejtěžším, sehnáním sponzorů a vydundáním nějakých těch cen a snad i peněz. V našem případě se sešla velká spousta sponzorů mezi kterými dominovala firma Lahůdky z Hané a Česká spořitelna (nečekaně ). V případě závodů v Dětkovicích se sponzoři podílí nejen na samotném závodě, ale také na večerní tombole která zpestřuje Hodovou zábavu. Sponzory jsme tedy sehnat dokázali a doufám že ohodnocené týmy byly spokojené a ceny jim budou co k čemu.


Další věc kterou je třeba udělat je řádně připravit trať a zázemí pro soutěžící i diváky. Trať jsme připravili už ve čtvrtek a od toho dne jsme velmi často pozorovali předpověď počasí a hlavně dešťovou předpověď. I když v pátek i v sobotu pršelo na dráze to poznat nebylo a odpovídali tomu i samotné předvedené výkony jednotlivých týmů.


Tím jsme se plynule dostali k samotnému závodu. Jak už jsem předeslal hned na začátku, náš tým si většinou vybere hafo smůly a není to nic moc. Tentokrát to byly velké problémy na rozdělovači a až dvanácté místo. Pověst nám zlepšil Bednův OLD STAR team, který se umístil devátý, ale hlavně naše holky šikovný které závod doma vyhrály. No tak snad zabereme příští rok i my a když bůh dá tak snad noční vyhrajeme. Na závodě se sešlo 22 týmů mužů a 8 týmů žen. Mezi muži byl největším favoritem Plumlov, který ale při hlavním útoku zaváhal a bylo z toho až 4 místo, Zvítězil Břevenec a díky našemu nepovedenému útoku se nám přiblížil v tabulce HE, druhý byl tým Jamajského sedmibobu z Vícova a třetí Niva. Hlavně Niva měla velkou radost, přece jen letos to zatím nebylo nic moc extra. Tak snad se bude dařit teď. V dodatkové soutěži zazářil Plumlov, který stanovil nový rekord trati s hodnotou 17,15 a dívalo se na to moc hezky. V ženách zvítězily naše holky před Otaslavicemi a třetí byly holky z Krumsína. Zástupkyně Zlínské ligy z Velkého Ořechova sice skončili na bramborové pozici, ale nic jim to neubralo na optimismu a chuti konzumovat slivovičku s ostatními sbory. Holky doufám že se ještě někde uvidíme a na noční dorazíte i s chlapama .


Závody jsme tedy přežili ve zdraví (že Miro ) a po rychloúklidu dráhy jsme se přesunuli na hřiště kde se konala Hodová zábava. Hodovou zábavu měli pod patronátem "starší hasiči" takže závodníci se mohli bavit a bavili se. Dlouho jsem přemýšlel jak bych vám přiblížil co se tam dělo a pak jsem narazil na tohle.


A takhle to teda u nás vypadalo, určitě všichni kdo jste nebyli litujete, ale nebojte máte možnost si u nás užít noční závod a to je dost podobné.


Krásný týden a v Plinkoutu na viděnou.

Žádné komentáře