Pohárovka v Lipové

Lipovští hasiči v sobotu 10. července pořádali už potřetí svou soutěž o pohár starostky obce, letos se do toho opřeli řádně a chtěli ukázat, že krom toho že umí běhat (občas) tak umí i uspořádat pořádnou soutěž.

Náš odjezd byl až zázračně bezproblémový, sbalili jsme všechny věci, ženský a ledničky (už máme dvě), přezuli auto na zimní obutí, nachystali sněžné řetazy a vyrazili do hor. Cesta utíkala rychle, hlavně osádka vozu Alfa Romeo řízená Karlem si na nudu stěžovat nemohla. Cestu lemovaly takové divné zelené fleky, které se při pomalejší jízdě měnily v les. Zajímavé.

Po příjezdu do Lipové jsme chvíli hledali místo na parking a po jeho nalezení jsme se jali hledat místní hasiče. Byli zde všichni a možná i někdo navíc. Po hříšti kde se mělo závodit pobíhali jacísi maníci v dresech a honili divnou kulatou věc. Chvíli jsme přemýšleli co je to za sport když nemají hadice a pak jsme usoudili že to bude letní obdoba lacrosu křížená hokejem. Ve světe také známá jako fotbal. Nuda.

Na samotném zázemí bylo vidět, že lipovští chtějí duělat velmi dobrou soutěž. Velmi dobře situovaný stánek s občerstvením, udírna nabitá dobrotami (od našeho rozdělovače Babicu), skvěle připravené trať, ozvučení a terče z Nivy a hlavně všude byly vidět usměvavé lipovské hasičky. Hezké to bylo. Závodu se zúčastnilo pouze 10 týmů mužů a dva týmy žen, je to škoda, ale věřím že příští rok se do Lipové vrátíme a návštěvnost bude lepší. Troufnu si říct, že by Lipová mohla aspirovat na závod v Hanácké extralize a rozhodně by se neztratila.

Startovka byla zajímavě promíchána týmy které jsou známé (Niva, Stražisko, Lipová atp.) a týmy které na závodech moc často nevidíme (Brodek u Konice, Čelčice, aj.) Soutěž byla zahájena proslovem mým a paní starostky a hned na to se rozběhl první útok. Nakonec se z vítězství radovala Nová Dědina, druhé bylo Stražisko „C“ a třetí náš tým Dětkovic. V ženách se v sestrovražedném duelu střetly domací hasičky s hasičkami z Dětkovic a tentokrát byly úspěšnější naše holky šikovný. Za vítězství dostaly mimo jiné i dort. Dort se stal hlavním hercem v soutěži kdo si nejvíc zaprasí dres, vyhrála Simona J. Po skončení soutěže žen se ještě v dodatkové soutěži o štěňátko utkali tři nejlepší, domácí Lipová a vylosovaný Vícov. V dodatkové jsme nejlepší útok předvedli mi a díky tomu se naše sbírka štěňátek rozrostla na dvě, před večerní akcí vítané zpestření.

Po slavnostním vyhodnocení a ještě slavnostnějším rozchodu jsme se ještě chvilku v Lipové zdrželi a za zhruba dvacet minut jsme stihli vypít s bartem čtvrt litru Finské a manším cirkusem (Karel, Terka, Dubák, Koudy, já a Bart) asi litr zlatého. Zpět řídil Pavel a jestli jsme cestou nahoru viděli stromy, cestou dolu jsem nic neviděl a radši si zapálil. Mohlo to být moje poslední.

O večerní akci SDH Dětkovice se zbytečně rozšiřovat nebudu, kdo byl ví, kdo nebyl ví taky a kdo neví má smůlu. J

Poslední komentáře
22.07.2009 12:47:50: mě zase pobavilo, že na fotbalovym hřišti jsou navíc fotbalisti
21.07.2009 23:15:13: příjemné čtení + to s tím fotbalem mě rozsekalo:-))))) BTW mas tam par preklepu a pátý odstavec jiný...