Drnovice 3.5.2009

První závod letošní sezony.
Za krásného slunečného počasí jsme se sešli u hasičky v Dětkovicích (domluveno v 9:00 všicni přišli v 9:15). Zatím co jsme s Karlem a Terezou čekali na ostatní jsme zkušeným okem vyhodnotili pokračující výstavbu nové hospody a díky Karlovu hokejovému dresu jsme kolemjdoucím tvrdili že jedeme do Švýcarska na zápas Maďarsko-Rumunsko, nikdo nám to nevěřil. Nechápu proč

Během dalších deseti minut bylo auto připraveno a padl ještě návrh nastartovat mašinu, díky za něj protože jinak by jsme byli v Drnovicích na okrasu. Mašina nejela... Naštěstí v Dětkovicích je to samý montér a opravář takže po vyzkoušení asi pěti baterek nám jeden ze sousedů strčil šroubovák do motoru a mašina naskočila. Haleluja, můžeme vyjet. Cestu nám Karel zpříjemnil nabídkou sušeného hrášku ze kterého se vyklubalo wassabi a také svými roztodivnými pachy .

Do Drnovic jsme trefili napoprvé, dokonce jsme našli i místo závodů a úspěšně zaparkovali na plácku tomu vyhrazeném. Během nástupu zazněla zásadní věc - za sprostá slova při útoku přichází diskvalifikace. Pavel na to reagoval výkřikem "do p*** to si tady k***a člověk ani nemůže zanadávat" a já začal být lehce nervozní. Byly jsme nahlášení na páte místo a tak jsme si rychle přichystali matroš a šli očumovat trať, slečny a občerstvení. Všechno bylo na velmi dobré úrovni.

Z prvních útoků byl jednoznačně nejlepší výkon domácího "áčka", které loni celou Vyškovskou ligu vyhrálo. Zdá se že i letos mají co ukázat. To už jsme se ale k základně domotali i my a dali se do přípravy. Na útok se z nás nejvíc těšil Karel a bylo to na něm vidět .Rozhodčího jsme překvapili tím, že jsme byli nachystaní za tři minuty a pak jsme tak lelkovali okolo základny a nechali promluvit svou nervozitu z prvního ostrého pokusu. Naštěstí nebyl důvod k nervozitě, klaplo nám to docela slušně a nebýt prostřiků na proudech mohli jsme pomýšlet na bednu. Takhle z toho byl čas 19,05 a celkově páté místo. Na začátek to nebylo až tak špatné. Video zde

Z našich známých sborů zde ještě zaútočily Myslejovice (19,93), Plumlov, který i přes problémy Rohlíčka na základně skončil celkově druhý i když spokojenost rozhodně nevládlaPoslední z prostějováků byla Lipová. Kluci si nějak pozapoměli rezervovat startovní flek a tak šli až hodně ke konci takže byli nervozní jako stará pana a vybralo si to daň při útoku. Košař nedal napoprvé a ani napodruhé koš ale i tak z toho byl slušný čas (19,75). Zdá se že Lipovští můžou letos hodně ukázat.

Meztím se náš tým pomalu rozpouštěl a vzhledem k pracovním povinostem jsme nemohli počkat na slavnostní vyhodnocení a opustili závodiště po soutěži mužů. Pro úplnost vyhrál Vlkoš, druhý Plumlov a třetí Drnovice "A".

Závody v Drnovicích hodnotím na výbornou je vidět že správná organizace a dobří pořadatelé jsou základ dobré soutěže a potažmo i ligy. Myslím, že letos se na vyškovsko ještě párkrát podíváme.