Hanácká extraliga

Extraliga v Čelechovicích

V sobotu 4. července pořádali hasiči z Čelechovic už šestý ročník poháru starostky obce Čelechovice na Hané. Soutěž to byla povedená, ale nějaké chybky by se našly. Jak jsme to viděli my? Čtěte dál.
Vzhledem k tomu, že Čelechovice jsou takřka za rohem jsme tentokrát odejzd měli absolutně bez problémů a do čelek jsme přijeli mezi prvními a zabrali strategické místo u trati. Novinkou na tomto závodě bylo to, že se rozšířil náš pojízdný minibar o další ledničku. holt poptávka roste :). Boužel i v tomto závodě jsme se museli obejít bez Martina, jeho svalové zranění je zdá se vážnější než to původně vypadalo. Takže Martine, brzké uzdravení přejeme.

Malým zklamáním pro mne byl počet přihlášených týmů, přijelo jen 16 týmů mužů a 5 týmů žen. Na takhle kvalitní soutěž to byla škoda a myslím že i sami pořadatelé čekali výrazně větší návštěvu. Trať v Čelechovicích je docela záludné, náběh na trávě, základna dlažba a na konci členité trati těžké nivácké terče. Hlavně pravý terč potrápil hodně týmů. Ozvučení zajišťoval Jarek z Nivy, komentování jsme se ujal já a jako hlavní a spravedlivý rozhodčí byl Pavel Sedláček z Plumlova. Zahájení proběhlo v rychlosti, byl jsem trošku překvapen z toho, že se neúčastnil žádný zástupce obce a tak se nic nezdržovalo a nedlouho poté šel na start první tým.

Letos trochu nezvykle šli první domácí a protože jejich béčkař si obrátil palec jiným směrem než je zdrávo jsem za něj zaskakoval já. Díky zvlášnostem na čelechovské mašině jsem si chystal béčka natřikrát a po malé úpravě jsem to zvládl půl minuty před koncem časového limitu. Útok byl rozběhnutý velmi dobře, ale díky prostřiku na levém proudu z toho byl čas až 19,64 (PP 18,47) a konečné sedmé místo. Ovšem i tento čas stačil na průběžné vedení ještě po útocích dalších 5 týmů mužů. Až v okamžiku kdy jsme u základny postávali my se trošku urvalo stražisko a o tři setiny předběhlo Čelechovice. Naším cílem bylo jak jinak zabrat a navýšit náskok ve vedení HE a povedlo se to na jedničku. Díky času 18,23 (LP 18,21) jsme celou soutěž vyhráli. Náš největší konkurent tým Břevence si připsal neplatný pokus a tak je náš náskok už 21 bodů na druhého. Vypadá to dobře :) Na bedně nás dobrovodil Plinkout (18,86) a hodně veselá Lipová (19,03). Za zmínku stojí i útok Choliny kdy jsme viděli nejrychlejší sestřik na levém terči (17,99) ale pravý to prostřelil jak mohl. Výsledný čas 43,87  stačil až na poslední místo.
Náš útok v Čelechovicích
Na závodech jsem dostal od našich holek za uši že o nich vůbec nepíšu, no holky jak chcete tenhle útok stojí za zapsání :) Simona hned u startu spatřila v trávě dvoukorunu a tak po ní skočila, nakonec to dvoukoruna nebyla tak tedy utíkala dál a po cestě sejmula proudařku která už vybíhala od základny. nakonec se dílem štěstí, jakštakš natažení a dobré práce s vodou časomíra zastavila na čase 27,59. No a tenhle čas stačil na druhý flek. kdo by to čekal? Já tedy ne. V závodě žen zvítězila Lipová (21,59) a třetí byly holky z Krumsína (28,55).l Nedařilo se vedoucímu tým u HE Otaslavicím, po docela zpackaném útoku to stačilo jen na čtvrté místo. Poslední skončily holky ze Stražiska.

útok našich holek:

Tak to by bylo pro dnešek všechno, kdo jede tak se uvidíme v Lipové a 100% na Hanácké extralize v Dětkovicích.

Těšíme se na vás.

PS: tohle jsem našel na youtube, a ten se na vás bude těšit taky :)